Pobřežní 20, 186 00, Praha 8 – Karlín    608 411 392   ✉ novtom@novtom.cz

Když jsem byl ještě malý kluk, nosil jsem péro šíp a luk.

Narodil jsem se ve východních Čechách, konkrétně v Přelouči. Spíše v Pardubicích, tam mají porodnici. Je pravda, že tehdy na vánoční dárky nebylo a tak byl prostor pro zábavu. Výsledkem jsem byl já, narozen přesně o 9 měsíců později, tedy abych byl konkrétní 25. září.

Teď už mě hračky nebaví…

Tehdy jsem měl v 9. třídě 150cm a 40kg. Nebyl jsem sice největší a netrhal jsem žebříčky v přespolním běhu, ale byl jsem tak tvrdohlavý, že jsem se stal předsedou celé třídy. Vždy jsem pro nás totiž vyjednával ty nejlepší podmínky.

…prodej se stal součástí mého srdce.

Každej chce peníze, většinou to nějak zkouší. Ani já jsem nebyl výjimkou, nakupoval a prodával jsem fondy, mám přece ekonomický vzdělání, tak přeci nemohu prodělat. Chyba lávky. Dělal jsem klasický chyby – brzo jsem prodával, nevhodně nakupoval, chyběla mi disciplína.V roce 2012 jsem lehce po dovršení 30. roku života usoudil, že by asi nebylo od věci, koupit si byt a dát peníze někam do sdíleného bydlení. Našel jsem pěknou 2+kk na Pankráci, přímo u soudu. Jelikož jsem všechny svoje úspory, dá-li se tomu tak říkat, víc rozfofrovával, musel jsem si vzít hypotéku. A zde jsem potkal Karla, který mi dojednal takový podmínky, že mně a všem lidem v okolí padala huba.

Hypoška + pracák = k nezaplacení

Ale byl jsem frajer, jistou práci v malé firmě s vlastní kanceláří (protože byla krize, tak kde jsme byli původně 4, jsme zbyli 2), jsem vyměnil za open space. Sice plat o polovinu větší, ale prostředí pro práci absolutně nevhodné. Kvůli hypotéce jsem tam vydržel dva měsíce (platili dobře, to se musí nechat). Co čert nechtěl, hypoška na krku a fronta na pracák.Pak jsem chvíli hledal práci (připomínám, že byla krize), až jsem ji po půl roce našel. Hlášku o „obchodu, který se točí okolo vás“ asi znáte, nyní je tam prý vše údajně ještě v pořádku. Naslibovali hory doly, lety do CCCP a do DDR, projekt jako kráva. Musíte nastoupit ihned, dovolená nebude, neboť bez vás to nepojede. Tento optimizmus mi (ale i jim) vydržel celé 2 týdny. Pak se projekt odložil. Ale jelikož jsem se osvědčil, tak mě nevyhodili.Čas plynul, šéfová otěhotněla a hledal se nástupce. Zde opět sehrál velkou roli Karel. Tou dobu již dlouholetý poradce, mi dal radu (co jiného, když je můj poradce), ať se přihlásím na výběrové řízení, že na to mám. Proč ne. Vyhrál jsem, dostal jsem auto, odjel jsem do slibované říše a převzal tým.

VLK z Wall Street

Lomikare, Lomikare, do roka a do dne…. Znáte tento výrok! Přesně rok po té jsem si sbalil svých pět švestek do papírové krabice a za 10 minut jsem byl pryč. Tučné odstupné na kontě mi dávalo celkem volnost. A zde opět již po třetí sehrál roli Karel – místo, aby mi doporučil nějakou super investici s výnosem až do nebes a dopřál mi dovolenou v Karibiku, tak mi nabídl spolupráci. Nikoliv STB, ale FCTR, neboli Fincentrum a.s. – dva dny po mém nedobrovolném odchodu jsem začal pracovat v nové firmě.

2019

Začala nová éra, dostal jsem zajímavou příležitost přejít ke konkurenční firmě a využít jejich zázemí. Největší přidaná hodnota je digitalizace a přechod ze systému „papír tužka“ na plně digitální obsluhu klienta.

A protože žije spokojeně dál, příběh pokračuje

Čím se zabývám a pomáhám lidem, si přečtěte třeba v mém eBooku (viz níže). Možná tam najdete něco, s čím vám můžu pomoci, tak mi zavolejte +420 608 411 392 nebo napište email.

Stáhněte si zdarma eBook, kde se v 5 krocích dozvíte, jak dostat peníze do kondice

Kliknutím na tlačítko „Stáhnout ebook“, souhlasíte s podmínkami GDPR

Tomáš Novotný

Pobřežní 20, Praha 8, 186 00

Tomáš Novotný je profesionální finanční poradce, který se zaměřuje na správu majetku svých klientů. Dokáže přesně spočítat, o kolik se zvýšila jeho hodnota za dobu vzájemné spolupráce. Jeho cílem je, aby klienti dosáhli finanční svobody a správnou alokací a diverzifikací portfolia tomu velmi pomáhá.

Moje příspěvky