Kam investovat po prezidentských volbách v USA

Výsledek amerických prezidentských voleb překvapil asi většinu lidí, i když já se přiznám, že pro mě to tak velké překvápko nebylo.

V průběhu amerických voleb vzniklo jakési rozšíření názorů, že pokud by Trump vyhrál, přijde šok podobný Brexitu. Pojedeme z vršku, ceny akcií na všech burzách půjdou rapidně dolů, dolar prudce oslabí a hlavně kupujte zlato, protože to bude to nejlepší, co si můžete koupit.

Analýz a komentářů jsem přečetl několik, co se bude s trhy dít. Většina se shodovala na tom, že nastane přesně to, co jsem popisoval v přechodzích větách. Tuto situaci ještě podtrhla situace v Asii, kde trhy otvírají dříve – pád japonského indexu hovoří za vše. Takže ještě v době, kdy se počítaly hlasy, už všichni „věděli“, že mají pravdu.

Jenže, jakmile otevřela burza v New Yorku, ceny akcíí v USA začaly stoupat, dolar posilovat a zlato padalo.

Reakce trhů je pro finančníky mnohem větší šok, než to, že Donald Trump je americkým prezidentem.

Potenciální riziko se nakonec vyjevilo jako velmi pozitivní zpráva pro americkou ekonomiku. Více si přečtěte na tomto odkazu.

Kam tedy investovat?

Daří se bankám, rostou ceny akcií farmaceutických společností. Ty se bály cenové regulace, pokud by volby vyhrála Clintonová. Mezi největší skokany pak patří akcie těžařů uhlí.
Naopak negativní sentiment panuje vůči technologickému sektoru, stejně tak se investoři bojí akcií amerických firem, které mají hlavní výrobní kapacity v zahraničí, protože Trump hodlá přinutit zaměstnávat raději místní. Trumpovy vize ochrany domácího trhu by pak dle očekávání většiny investorů měly mít velmi špatný dopad zejména na Mexiko.

Trumpův záměr snížit korporátní daň a zjednodušit daňový systém by pak měl být pro celou americkou ekonomiku pozitivní, proto se asi daří akciovým trhům.

Teprve čas ukáže, jak velké budou Trumpovy činy a s ním spojený vývoj na finančních trzích. Ten pak může poměrně rychle nabrat zcela jiný směr.

Co to tedy znamená?

Předělat narychlo portfolio? Ne.

Spekulovat, jestli bude dolar posilovatí? Nemám věšteckou kouli.

Zatím není nutné investiční strategii měnit a hlavně při poklesech vždy přikupovat.

Zdroj: www.investujeme.cz

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s