Jak se fotí na plese

V sobotu jsem fotil na žádost oktávy z přeloučského gymnázia na jejich maturitním plese. Pro jistotu jsem nenechal nic náhodě, jelikož se jedná o důležitou akci a vyrazil jsem se třemi blesky, dvěma těly, 4 objektivy a notebookem. Díky touto cestou všem, kdo mi něco půjčili. Nakonec jsem toho spoustu nevyužil, ale náhoda je blbec a kdo je připraven, není překvapen.

Focení plesu je celkem makačka, oproti tomu taková svatba je procházka rajskou zahradou. Největším nepřítelem je čas a světlo. Čas ubíhá strašně rychle a vše má velký spád, pokud se vám např. vybijí baterie v blesku v průběhu slavnostního nástupu, musíte být hodně rychlí, abyste v mezidobí, kdy nastupují jednotliví studenti, stihli baterie prohodit. Největší zabiják fotek je červené světlo, které měl asi osvětlovač velice oblíbené, protože za celou dobu nepřepl téměř na žádnou jinou barvu. Jako druhý kazič fotek se projevila umělá mlha. Sice dodává atmosféru, ale neskutečně snižuje kontrast na fotkách. Naštěstí se úpravy povedly v rámci mezí tak, že oba problémy jsem téměř zdárně překonal.

Čím jsem fotil? Střídal jsem hlavně dva objektivy 24-70/2,8 a 17-40/4. Fotil jsem s trvale nasazeným Lumiquestem 80-20. Vše na manuál s clonou 3,5-5,6 a časy kolem 1/20-1/60. ISO jsem nastavil v rozmezí 400-640. Blesk jsem dal synchronizovat na druhou lamelu. Vše proto, aby nebylo tmavé pozadí a něco z toho červeného pekla bylo také vidět. Fotil jsem pomalu kontinuálně (cca 4 sn./s), což má tu výhodu, že když se nenabije blesk, máte jeden snímek s bleskem a druhý bez a pak si můžete zvolit variantu, která vám vyhovuje lépe.

A teď už dost slov, zde je top 40 z celkem asi 750 ks, které jsem věnoval. Nafoceno bylo něco přes 1200 fotek.

Reklamy

One thought on “Jak se fotí na plese

  1. Fotky se mi moc líbí, hlavně ty detaily, v protisvětle, případně v pohybu, které působí více jak obraz…. Nesmí se člověk bát experimentovat.
    Zdravím Martin

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s