17. listopadu 2010

Fotoreport z toho, jak se také dá strávit sváteční den v Praze. Začínám před desátou v Dejvicích na Podbabě. Symbol komunismu, tamější hotel s rudou hvězdou na střeše, nemohu vynechat při svých záběrech.

Akorát přijíždí tramvaj a její vlaječky vpředu mě inspirují k následujícímu kontrastu.

Celá Praha je zahalená, do mlhy, takže podmínky pro focení objektů nejsou zrovna nejříznivjěší. Nasedám do tramvaje a pokračuji směr Hradčanská, odtud pěšky přímo na hrad. Dorážím akorát v době, kdy se mění stráže.

Na Hradčanském náměstí poslouchám Vltavu ve verzi pro dva smyčce, flétnu a harmoniku a fotím dav, který ještě před chvílí byl zaneprázdněn výměnou stráží.

Rachotící motory zaujaly více než Smetanova Vltava. Na Hradčanské náměstí přijíždí kolona vozidel z USA v čele s generálem Pattonem.

Po nafocení pokračuji Nerudovou ulicí přes Jánský Vršek na Malostranské náměstí. Chystám se vystoupat do Kajky, což je bývalá pozorovatelna STB v chrámu Sv. Mikuláše. V mezipatře dostávám obří zařízení, vypadající jako mobilní telefon z roku 1980, na kterém jsou nahrány zvony pražských kostelů, fotím pohledy z věže na Prahu.

Před vstupem do Kajky ještě prohlížím výstavu o praktikách STB a se zájmem sleduji, jakou technikou disponovali soudruzi před 20 a více lety. Kočárek, ve kterém byla dálkově ovládaná kamera, nebo dámská kabelka s fotoaparátem.

Úplně nahoře v pozorovatelně stojí esenbák v zelené uniformě a vítá návštěvníky. Přečíst si můžete Rudé právo, nebo knihu Dějiny KSČ. Z pozorovatelny je krásný výhled do okolí, odtud měli soudruzi opravdu velký přehled.

Nafoceno mám již dost, Praha je dnes plná lidí, zejména cizinců, přecházím přes Karlův most a mizím v metru. Nafoceno mám dost.

Reklamy

1 komentář: „17. listopadu 2010

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s